Profesjonalne firmy zwalczające korniki – jakie metody używają?

Profesjonalne firmy zwalczające korniki – jakie metody używają?

10 lipca 2021 Wyłączono przez Banaszak

Obecność korników w domu to wielki dyskomfort i murowane szkody, które trzeba będzie samodzielnie naprawiać. Pierwszą oznaką tego, że mamy w domu niechcianych lokatorów jest charakterystyczny dźwięk świadczący o tym, że kornik jest w trakcie uczty. Z czasem będzie można zauważyć również larwy korników oraz charakterystyczne otwory w przedmiotach drewnianych, które będą ostatecznym potwierdzeniem naszych obaw. Istnieje całe mnóstwo domowych sposobów na pozbywanie się korników ze swoich czterech kątów, choć zasadniczo uważa się, że profesjonalna ręka w takiej sytuacji poradzi sobie najlepiej.

Wówczas okazuje się, że tak naprawdę mamy do czynienia ze spuszczelami pospolitymi, które bardzo często mylnie są nazywane kornikami. Faktycznie, również są szkodnikami atakującymi drewno, choć w przeciwieństwie do korników, które atakują żywe drzewa, spuszczel atakuje przede wszystkim drewno w naszych domach. Profesjonalne firmy zwalczające korniki i spuszczele pospolite to najlepsze rozwiązanie, ponieważ tylko ekspert po oględzinach będzie w stanie faktycznie ustalić źródło problemu oraz optymalne rozwiązanie.

A możliwości nie brakuje. Do dyspozycji mamy fumigację, czyli mówiąc innymi słowy, specjalistyczne gazowanie domu za pomocą fosforowodoru, który jest najskuteczniejszym środkiem na rynku. Jest to dosyć długotrwały proces, ponieważ podstawowy zabieg trwa nie mniej niż 8 dni. Sporym uznaniem cieszy się także metoda polegająca na zastosowaniu żelu na spuszczela, co w praktyce oznacza natryskowe naniesienie preparatu na zainfekowane drewno. Metoda ta w żaden sposób nie wpływa na kolor drewna.